Amit máshol nehezen találsz meg

Ha kezedben az egér, nálad az irányítás! Már csak azt kell tudnod, hogy hol, mikor, melyikkel, mennyit kell kattintanod.

 

Android

Android alapok kezdőknek
http://dyra.eu/hu/android/android-alapok-kezdoknek-koszonet-erte-aggleanynak-ph-forumarol

Nélkülözhetetlen Android programok
http://cikkek.ebookz.hu/mobil-2/nelkulozhetetlen-android-programok/

http://upfone.hu/hir/tippek-es-trukkok-android-operacios-rendszerhez
Tippek és trükkök Android operációs rendszerhez, gyorskódok

http://www.seria.hu/forum/viewtopic.php?t=1868
Beállítások a különböző szolgáltatóknál

http://dirtywindows.hu/2012/05/10/16-1-0-584/
Viber – Telefonáljunk ingyen mobilról, ára, telepítés, használat

https://utazgatok.hu/utazasi-tippek-tanacsok/citysim-roaming-telefonalas-kulfoldon/
https://citysim.net/mi-a-citysim
CitySIM, avagy így mobilozz külföldön

logo.jpg

http://tech2.hu/qr-kod-hasznalata-wifi-jelszo-helyett-291089
QR kód használata WiFi jelszó helyett
Ki ne ismerné a kérdést: Mi a jelszó a wifihez? Ha már Te is unod, akkor itt az ideje, hogy modernizáld ezt a felesleges kört is, méghozzá a QR kód segítségével.
Az elsődleges feladatunk nem más, mint itt készíteni egy QR kódot (http://blog.qr4.nl/QR-Code-WiFi.aspx), megadva a wifi hálózatunk adatait. Értelemszerűen az SSID a hálózatunk neve, a jelszó is adódik magától. A Network Type alatt a titkosítást tudjuk megadni, míg a QR Code caption alatt egyfajta aláírást tehetünk a kódunk alá, jelezve például azt, hogy az a vezeték nélküli hálózatunk jelszava. Ezt követően generáltassuk le a QR kódot, töltsük le, majd nyomtassuk ki. A kivágott papírt akár be is keretezhetjük és elhelyezhetjük egy olyan ponton a helyiségben, ahol biztosan látható, és ha jön a kérdés, akkor elég csak továbbítani a QR kód felé.
QR kód használata WiFi jelszó helyett:
Ahhoz, hogy a QR kód egyszerűen használható legyen azonnali csatlakoztatásként, szükség van még két programra, az egyik a QR Droid alkalmazás (QR Droid Code Scanner - https://play.google.com/store/apps/details?id=la.droid.qr&hl=hu), amelyhez kell még a QR-WiFi Plugin (QR-WiFi Plugin - https://play.google.com/store/apps/details?id=la.droid.wifi&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImxhLmRyb2lkLndpZmkiXQ..) is. Az első alkalmazás a QR kód leolvasásáért felelős, míg a második pedig azért, hogy annak tartalmával a telefon azonnal csatlakozzon a wifi hálózathoz.

http://www.blackle.com/
Akkumulátor kímélés AMOLED képernyős telefonnal

http://www.mhlconsortium.org/devices.aspx?tid=1
MHL kompatibilis (MikroUSB-HDMI) telefon készülékek listája

http://upfone.hu/hir/mennyire-meriti-wifi-az-okostelefonunk-vagy-tabletunk-akkumulatorat
Milyen beállítások szükségesek a Wi-Fi leggazdaságosabb működéséhez?

  • használatakor legyünk mindig hatótávon belül (legyen jó jelerőssége az adónak, routernek)
  • mikor a telefonunk pihen, azaz mikor nem használjuk, állítsuk be hogy a Wi-Fi is lekapcsoljon: menü -> beállítások -> Wi-Fi -> speciális -> wifi bekapcsolva hagyása: ki (ezzel együtt kapcsoljuk ki a mobilnetet is)
  • a beállítások -> hely menüben tiltsuk le a helymeghatározást, így működés közben a készülék nem fogja a Wi-Fi-t használni a pozíciónk betöltéséhez. Egy másik megoldás: a Wi-Fi menüjében vegyük ki a pipát a "Keresés mindig elérhető" opció elől.
  • bejelölhetjük ugyanitt a "Gyenge kapcsolatok elkerülése" pontot is
  • a Wi-Fi optimalizálása egy jó dolog, hagyjuk bekapcsolva
  • a hálózati értesítést is kikapcsolhatjuk, így az alapállapotban levő telefon nem fog önállóan folyamatosan Wi-Fi elérhetőséget keresni

Az alábbi tanácsok betartásával (de még anélkül is) bátran hagyjuk bekapcsolva a Wi-Fi-t teljes nap, mert az a kis elhasznált energiamennyiség nem számít jelentősnek.

50 dolog, amit soha nem csinálsz meg egy iPhone-nal, de az Android tudja. Forrás: androidgamers.eu
1. Alapértelmezett alkalmazások: az Androidon lecserélheted a gyárilag alapértelmezettnek beállított alkalmazásokat, csak úgy, mint otthon a Windows-os gépeden. És nem kell hozzá rootolni sem.
2. A felsőkategóriás androidos telefonok NFC antennával rendelkeznek – a két hátlapot egymáshoz érintve már mehet is a fájlátvitel, egyszerűen hangzik, igaz? Az is, de iPhone-nal ezt nem csinálod meg.
3. Google Now – a Google személyi asszisztense. Gyorsabb mint a többi virtuális asszisztens, legyen az a Samsung S Voice-a, vagy az Apple Siri-je.
4. Valódi HD felbontás: rengeteg droidos telefon valódi Full HD felbontású kijelzővel lett piacra dobva, csak úgy, mint a TV-d vagy a laptopod otthon. Ellenben az iPhone kijelzők furcsa, logikátlan felbontással bírnak, ami például egy HD film nézése során ronda fekete sávokat eredményez a kép körül.
5. Widgetek – mi sem egyszerűbb annál, mint hogy ránézel a telefonodra és rögtön látod az információkat? Legyen az egy részvény vagy egy város aktuális időjárása, nem kell feleslegesen megnyitnod az applikációt, hogy a szükséges információhoz juss. Ellenben az iPhone-on ilyen soha nem lesz.
6. USB OTG – vegyél egy 1000 forintos kábelt és akármilyen USB eszközt csatlakoztathatsz a telefonodhoz vagy táblagépedhez, sőt, egyes táblagépek alapból rendelkeznek nagyméretű USB porttal. Van egy pendrive-od, ami tele van a kedvenc sorozatod epizódjaival? Ha még egy androidos eszközöd is van mellette, már nézheted is – iOS-szel ezt el is felejthetnéd!
7. microSD kártyák – kifogytál a szűkös memóriából? Vegyél pár ezer forintért egy microSD kártyát, és a problémát meg is oldottad. Még a legolcsóbb iPhone 5 vagy 5S is súlyos összegekbe kerül, memóriájuk pedig röhejesen kicsi – felejtsd el, hogy sok filmet és zenét viszel magaddal az útra, ha 16 vagy 32 GB-os almád van!
8. Photosphere – teljes körpanoráma fotózás, mindenféle extra applikáció nélkül, hiszen ez alap funkció az Andriod rendszerben.
9. Felhasználói fiókok – az asztali Windows-hoz hasonlóan az Androidban is létrehozhatunk különböző felhasználói profilokat, ami nagyon hasznos tud lenni, ha mondjuk többen, akár egy család használ egy tabletet.
10. Bluetooth egér, vagy USB egér: csatlakoztass egy egeret a droidos készülékedhez és rögtön megjelenik az egér mutatója.
11. Cserélhető billentyűzet: nem tetszik, unalmassá vált vagy csak szimplán nem áll kézre a gyári billentyűzet? Amíg az Apple rákényszeríti a felhasználójára a saját megoldását, addig Androidon több ezer különböző, jobbnál-jobb virtuális billentyűzet közül válogathatsz.
12. Alkalmazások kis ablakokban: az applikációkat kis ablakokban is megnyithatjuk, akár többet is, amit a főképernyőn vagy akárhol máshol ide-oda tologathatunk, használhatunk – ismerős a funkció a PC-kről? Hát persze. Hiányzik ez iPhone-ról? Természetesen igen.
13. A felhasználói felület komplett cseréje: az egyik legfontosabb funkció! Akármilyen felhasználói felületet feldobhatsz a telefonodra, se root, se különösebb tudás nem kell hozzá, egyszerűen telepítsd az ízlésednek megfelelő launcher-t a Play Áruházból, amit aztán kedvedre alakíthatsz. Szinte minden droidos telefon menürendszere egyedi külsővel bírhat, ellenben az összes iPhone kezdőképernyője pontosan ugyanúgy néz ki. Egyediség, kedves Apple, had alakítsa ízlése szerint a user a saját telefonját.
14. Ikonpakkok: unalmasnak találod a gyári ikonkészletet? Dobd ki, telepíts helyette egy másikat és már kész is! iPhone-on meg nézheted továbbra is az iOS 7 színes, giccses ikonjait!
15. Navigálás mozdulatokkal: döntsd meg a telefont, kopogtasd meg a tetejét, legyezz egyet a képernyő felett: így is irányíthatod az arra alkalmas telefonodat! Az almás felhasználóknak ez a jövőt idéző technológia csak álom marad.
16. Adblock – az ingyenes alkalmazások tele vannak reklámokkal. Legalábbis iPhone-on.
17. Adathasználat figyelő: monitorozza a mobilhálózaton töltött időt, letöltött adatot, stb. Beállíthatunk limitet is, amihez közeledve a telefon jelez nekünk, így soha nem kell a túlszámlázástól félnünk – legalábbis akkor nem, ha droidos telefont használunk!
18. Akkumulátor figyelő: monitorozza az akksi teljesítményét, külön lebontva egy részletes táblázatban, hogy mely alkalmazások mennyi energiát fogyasztanak.
19. Csinálj szervert a telefonodból – az androidos készüléked könnyen DLNA, DNS, Email, FTP, IRC, Proxy, SMB, SMS, SSH, Web, WebDAV, XMPP szerverré válhat. Furcsa kifejezések egy Apple felhasználónak.
20. Emulátorok: rootolás nélkül játszhatsz legendás Nintendo, SEGA, PlayStation játékokkal, épp úgy, mint egy PC-n futó emulátor segítségével. De nem iPhone-on, hanem Androidon.
21. Rendszer karbantartó alkalmazások: használhatsz rendszergyorsító-tisztító alkalmazásokat, automata cache-tisztítókat, uninstallálókat, stb.
22. Az Android futhat rengeteg eszközön: telefonok, táblagépek, számítógépek, laptopok, fényképezőgépek, kamerák, órák, televíziók vagy akár az autók fedélzeti számítógépén is elláthatja a feladatokat. Az iOS nem.
23. DLNA – egyszerű, vezetékmentes fájlátvitel televíziókra.
24. Cserélhető akkumulátor: sérült az akksi az iPhone-ban? Melegszik, hamar lemerül vagy egyáltalán nem is működik? Szívás, mehet a szervizbe. Droidos telefonodban meg fél perc alatt kicserélheted, otthon.
25. Cserélhető memória: rootolás után a külső SD kártyán is futhat a rendszer vagy épp az alkalmazások, ezzel rengeteg szabad hely szabadítható fel.
26. Egyéni ROM-ok – rootolás után bármilyen módosított Androidot feltelepíthetsz a telefonodra. Félsz a rootolástól? Vegyél egy Oppo telefont, ami gyárilag engedélyezi mindezt.
27. Több Gmail fiók használata, egy készüléken.
28. Egyszerű fájlátvitel: hogy telepítsem az iTunes-t azért, hogy a zenéimet áthúzzam a telefonomra? Biztos, hogy csak egy rossz vicc ez az egész, csatlakoztasd androidos telefonodat a számítógépedhez, a Windows rögtön felismeri és már böngészheted is a készüléken tárolt fájlokat!
29. Még egy kis személyre szabhatóság: Androidon megváltoztathatod a rendszerben használt betű stílusát és méretet is.
30. Különböző képernyőzár-feloldási lehetőségek (aláírás, minta, egyszerű húzás, arcfelismerés, stb.)
31. Integrált FM rádió: nem minden telefonban, de a többségben ott van az FM rádió.
32. Élő háttérképek: az interaktív háttérképek mozognak, reagálnak az érintéseinkre.
33. Google Wallet szolgáltatás
34. Pénz visszatérítés a Play Áruházban: vásároltál egy alkalmazást és nem tetszik? Nem azt kaptad amit vártál? A vásárlás után 15 perced van az applikáció tesztelésére, ebben a 15 percben bármikor visszakérheted és kaphatod a pénzed. Erre nincs lehetőséged az Apple Store-ban.
35. Elrejtheted a nem kívánt alkalmazásokat: mindkét rendszer, az iOS és az Android is tartalmaz olyan alkalmazásokat, amik feleslegesen foglalják a helyet, nem tudjuk őket letörölni és egyáltalán nem is használjuk őket. Az Android viszont engedi, hogy elrejtsük ezeket az applikációkat, míg az iOS-ben folyton láb alatt lesznek.
36. “Vissza” gomb: ennél egyszerűbb módja nincs a visszalépésnek. Sok telefon fizikai vagy érintésérzékeny “vissza” gombbal is fel van szerelve, míg az iOS-ben egy aprócska nyilat kell keresgélnünk az applikációkban, ami néha kifejezetten idegesítő tud lenni.
37. Fejlett adatkezelő: megadhatod egy alkalmazásnak vagy az internetes böngészőnek, hogy milyen mappába töltse le a fájlokat, az adatkezelőben pedig könnyedén kezelheted a legelterjedtebb kiterjesztéseket, tömöríthetsz és kibonthatsz .zip és .rar fájlokat, kivághatsz, másolhatsz és a többi.
38. Miracast szolgáltatás
39. Az androidos készülékedet használhatod külső GPS antennaként is, amit mondjuk egy olyan droidos táblagép használ, aminek nincs saját GPS vevője.
40. Többképes háttérkép alkalmazás: folyamatosan változó háttérképek, akár egy komplett galéria lefuthat a háttérben, Te állítod be, milyen gyakran változzon a háttér.
41. Infraport: bizonyos telefonok infraporttal rendelkeznek, így irányíthatod velük a tévédet, vagy más médialejátszódat.
42. Flash támogatás: bár az új Android verziókból már a Google is száműzte az Adobe Flash-t, ennek ellenére egy Flash .apk-t telepítve máris működik a dolog. Flash játékok, flash weblapok – Androidon működnek, iOS-en nem.
43. Vezeték nélküli töltés: nincs kábel, sem konnektor vadászat – ha arra alkalmas androidos készüléked van, akkor élvezheted a vezeték nélküli töltés kényelmét. Egy iPhone-t feleslegesen tennél a töltőállomásra…
44. Gyorsindítók az értesítési panelen: ezt persze előbb-utóbb le fogja másolni az Apple, mint ahogyan magát az értesítési panelt is lenyúlta a fantasztikusan innovatív almás cég. De egyelőre ez még mindig az Android egyedi és rendkívül praktikus megoldása
45. WiFi Direct – szintén egy hasznos funkció, ami nincs jelen az Apple platformján.
46. LED-es értesítés: újra visszatért az Androidos telefonokba az aprócska LED-es lámpa, amely különböző színekben villog ha elmulasztottunk egy eseményt (nem fogadott hívás, sms, e-mail, facebook chat, stb.) vagy valamely egyéb applikáció kihasználja a benne rejlő lehetőségeket. A funkció telefonba építése fillérekbe kerül a gyártóknak, nekünk, felhasználóknak pedig hatalmas kényelmet biztosít, nem kell folyton a telefonunkhoz nyúlnunk, hogy tudjuk, kaptunk-e bármilyen üzenetet.
47. Alkalmazás back-up – péládul: ha a felhasználó úgy akarja, akkor a már megjelent tucatnyi Google Maps verziók közül akármelyiket feltelepítheti és használhatja.
48. Valós multitasking
49. Fájlokat módosíthatunk/másolhatunk/áthelyezhetünk egyik könyvtárból a másikba.
50. Az iPhone felhasználók már soha többé nem ehetnek meg jóízűen egy KitKat-et :D

https://androbit.net/articles/26/terkepek_mobilra.html
Java-ban í­ródott térkép-szoftverek mobiltelefonra
Az alábbi térképek főleg azoknak hasznos, akiknek gyalogosan kell helytállniuk egy számukra teljesen ismeretlen városban.
A térképek .jar kiterjesztésűek, tehát a mobiltelefonnak alkalmasnak kell lennie Java programok futtatására.
Budapest 1,76Mb (Budapest_vpm2.jar) 3D
Budapest - nagy 20,92Mb (Budapest_vpm2_big.jar) 3D
Budapest 6,74 (vpm_255_BP.jar) Tipp
Magyarország / Hungary 8,91Mb (Hungary_vpm2.jar) 3D
Horvátország / Croatia 2,63Mb (Croatia_vpm2.jar)

Android vírus. Hogyan távolítható el? (Eltávolítási útmutató):
http://avirus.hu/android-virus/

 


 

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 37
Tegnapi: 11
Heti: 319
Havi: 236
Össz.: 368 657

Látogatottság növelés
Oldal: Android
Amit máshol nehezen találsz meg - © 2008 - 2024 - glac.hupont.hu

A weblap a HuPont.hu weblapszerkesztő használatával született. Tessék, itt egy weblapszerkesztő.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »